Ułatwienia dostępu

Ratownictwo Medyczne

Z dniem 1 marca 2021 r. niżej wymienione Zespoły Ratownictwa Medycznego, dotychczas działajace całodobowo przy ZOZ Ropczyce, podlegają pod Pogotowie Ratunkowe w Krośnie oraz dyspozytornię w Rzeszowie. Zmiana ta nie spowoduje żadnych utrudnień dla Pacjentów.

Telefony alarmowe:
112 i 999

W ramach świadczeń ratownictwa medycznego dobową gotowość do realizowania określonego typu wezwań i udzielania świadczeń zdrowotnych na wypadek zagrożenia życia zapewniają zespoły:

  • zespół specjalistycznyS” – stacjonuje w Ropczycach przy ul. Wyszyńskiego 54. W skład którego wchodzi lekarz i dwóch ratowników medycznych.
  • zespół podstawowyP” – stacjonuje w Sędziszowie Młp. przy ul. 3 Maja 25. W skład którego wchodzi dwóch ratowników medycznych.
  • zespół podstawowyP” – stacjonuje w Wielopolu Skrzyńskim, 39-110 Wielopole Skrzyńskie 259. W skład którego wchodzi dwóch ratowników medycznych.

 

Zespoły „S” i „P” są wyposażone w sprzęt medyczny, zestawy leków i wyrobów medycznych wymaganych przez NFZ. Powiadomienia o zdarzeniach przyjmuje dyspozytor Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Rzeszowie, który niezwłocznie dysponuje zespołami na miejsce zdarzenia. Dzięki skoncentrowanej dyspozytorni można łatwiej i szybciej skierować do pomocy zespół ratownictwa z sąsiedniego powiatu, w razie takiej konieczności. Dyspozytor ma zapewniony stały kontakt z zespołami ratownictwa medycznego.

Ratownictwo medyczne w Ropczycach
Witam na nowej stronie internetowej ZOZ Ropczyce

Z ogromną przyjemnością witam Państwa na nowej stronie internetowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach. Chciałbym podkreślić, że strona wciąż jest w fazie rozwoju i będziemy systematycznie dodawać nowe treści, więc proszę o cierpliwość w tym okresie przejściowym. Na tym etapie Wasze opinie i sugestie są dla nas niezmiernie ważne, dlatego serdecznie zachęcam do dzielenia się uwagami na adres e-mail: kontakt@zozropczyce.pl.

Tomasz Baran
Tomasz Baran
Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach