Ułatwienia dostępu

Poradnia Dermatologiczna

Poradnia dermatologiczna zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem wszystkich schorzeń dermatologicznych – chorób skóry, błon śluzowych, włosów i paznokci u pacjentów w każdym wieku, a także chorób przenoszonych drogą płciową.

Wykaz godzin pracy lekarzy w Poradni Dermatologicznej:

Poradnia Dermatologiczna
w Ropczycach

ul. Kardynała Wyszyńskiego 54,
39-100 Ropczyce

lek. med. Joanna Muda-Urban

Poniedziałek

-

Wtorek

9:00 - 13:30

Środa

-

Czwartek

9:00 - 13:30

Piątek

-

Rejestracja do naszej poradni jest możliwa na podstawie osobistego zgłoszenia,  telefonicznie lub za pośrednictwem osób trzecich.

Potrzebne jest skierowanie od lekarza poz lub innego specjalisty – do zarejestrowania pacjenta na wizytę wystarczy podać kod skierowania oraz pesel pacjenta.

Na wizytę należy przyjść bez makijażu, a paznokcie powinny być pozbawione lakieru lub innych trwałych kolorów jak hybryda, żel czy inne.

Warto mieć ze sobą posiadaną już dokumentację medyczną.

Lekarz dermatolog diagnozuje problem skórny na podstawie rozmowy z pacjentem oraz szczegółowej analizy stanu skóry, włosów i paznokci.

W przypadku znamion barwnikowych lekarz przeprowadza badanie dermatoskopem – urządzeniem, które powiększa i doświetla oglądany obraz. Jest to badanie niebolesne, nieinwazyjne.

  • zmiany skórne
  • znamiona
  • zaczerwienienie i/lub świąd skóry
  • wypadanie włosów
  • zmiany na błonie śluzowej
  • zmiany na paznokciach (zmiana kształtu, łamliwość, znaczne zgrubienie, przebarwienia)
Witam na nowej stronie internetowej ZOZ Ropczyce

Z ogromną przyjemnością witam Państwa na nowej stronie internetowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach. Chciałbym podkreślić, że strona wciąż jest w fazie rozwoju i będziemy systematycznie dodawać nowe treści, więc proszę o cierpliwość w tym okresie przejściowym. Na tym etapie Wasze opinie i sugestie są dla nas niezmiernie ważne, dlatego serdecznie zachęcam do dzielenia się uwagami na adres e-mail: kontakt@zozropczyce.pl.

Tomasz Baran
Tomasz Baran
Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach