Ułatwienia dostępu

Oddział Chorób Wewnętrznych

Oddział Chorób Wewnetrznych mieści się na I piętrze Szpitala Powiatowego w jego skrzydle północnym. Posiada 40 łóżek oraz wydzieloną 6-łóżkową salę intensywnego nadzoru kardiologicznego. Sala Intensywnej Terapii ma stały nadzór pielęgniarki oraz nowoczesny sprzęt, co umożliwia jednoczesne monitorowanie stanu wszystkich pacjentów.

Oddział Chorób Wewnętrznych

ul. Wyspiańskiego 14
39-120 Sędziszów Małopolski

e-mail: ochw@zozropczyce.pl

Sekretariat (tel. i fax)17 2220 830
Gabinet ordynatora17 2220 834
Dyżurka lekarska17 2220 832
Dyżurka pielęgniarska17 2220 833

Oddziałem kieruje Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych dr n. med. Zbigniew Ziętek.

Kadrą pielęgniarską zarządza p.o. Pielęgniarka Oddziałowa Anna Nowak – specjalista pielęgniarstwa zachowawczego.

Kadrę lekarska stanowią:

  • dr n. med. Zbigniew Ziętek – kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych
  • lek. med. Magdalena Bocoń,
  • lek. med. Kristina Lysenko,
  • lek. med. Janusz Kuczek,
  • lek. med. Katarzyna Batóg-Szczęch,
  • lek. med. Marcin Ściegienny,
Oddział Chorób Wewnętrznych

Oddział posiada własną aparaturę diagnostyczną – elektrokardiografy, echokardiograf, ultrasonograf, zestawy do monitorowania 24-godzinnej rejestracji EKG metodą Holtera oraz 24-godzinny pomiar cicśnienia tetniczego, zestaw do wykonywania prób wysiłkowych. Ponadto mamy zapewniony stały dostęp do Pracowni Endoskopii, Pracowni RTG, Pracowni Tomografii Komputerowej oraz Pracowni Rezonansu Magnetycznego. W celach diagnostycznych oddział korzysta z szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Oddział pełni ciągły, 24-godzinny dyżur lekarsko-pielęgniarski, zapewniając przyjęcie chorych w stanach zagrożenia życia. Współpracujemy z innymi jednostkami specjalistycznymi i wiodącymi ośrodkami kardiologicznymi zapewniając w razie potrzeby przekazanie pacjenta do jednostki specjalistycznej.

Witam na nowej stronie internetowej ZOZ Ropczyce

Z ogromną przyjemnością witam Państwa na nowej stronie internetowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach. Chciałbym podkreślić, że strona wciąż jest w fazie rozwoju i będziemy systematycznie dodawać nowe treści, więc proszę o cierpliwość w tym okresie przejściowym. Na tym etapie Wasze opinie i sugestie są dla nas niezmiernie ważne, dlatego serdecznie zachęcam do dzielenia się uwagami na adres e-mail: kontakt@zozropczyce.pl.

Tomasz Baran
Tomasz Baran
Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach