Zespół Opieki Zdrowotnej

w Ropczycach

Ratownictwo Medyczne

 

pogotowie_010


Ratownictwo Medyczne

ul. Wyszyńskiego 54, 39-100 Ropczyce
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefony alarmowe: 112  i  999.

Kierownik: lek. med. Robert Gąsior


W ramach świadczeń ratownictwa medycznego dobową gotowość do realizowania określonego typu wezwań i udzielania świadczeń zdrowotnych na wypadek zagrożenia życia zapewniają zespoły:

 

  • zespół specjalistyczny "S" - stacjonuje w Ropczycach przy ul. Wyszyńskiego 54. W skład którego wchodzi lekarz i dwóch ratowników medycznych (jeden z nich posiada zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2019 r. poz. 341, z późn. zm.).
  • zespół podstawowy "P" - stacjonuje w Sędziszowie Młp. przy ul. 3 Maja 25. W skład którego wchodzi dwóch ratowników medycznych, z których jeden posiada zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami.
  • zespół podstawowy "P" - stacjonuje w Wielopolu Skrzyńskim, 39-110 Wielopole Skrzyńskie 259. W skład którego wchodzi dwóch ratowników medycznych, z których jeden posiada zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami.

 

Zespoły "S" i "P" są wyposażone w sprzęt medyczny, zestawy leków i wyrobów medycznych wymaganych przez NFZ. Powiadomienia o zdarzeniach przyjmuje dyspozytor Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Krośnie, który niezwłocznie dysponuje zespołami na miejsce zdarzenia. Dzięki skoncentrowanej dyspozytorni można łatwiej i szybciej skierować do pomocy zespół ratownictwa z sąsiedniego powiatu, w razie takiej konieczności. Dyspozytor ma zapewniony stały kontakt z zespołami ratownictwa medycznego.