Zespół Opieki Zdrowotnej

w Ropczycach

Aktualności

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów Szpitala Powiatowego im. Św. O. Pio w Sędziszowie Młp. i ich rodzin, ułatwiamy z dniem 06.08.2020 r. możliwość kontaktu i uzyskania informacji o pacjencie przez osoby upoważnione. W tym celu zostają uruchomione dodatkowe numery telefonów kontaktowych:

 

Jednostka

Numer

Godziny

  Izba Przyjęć 501 576 402 całodobowo
  Oddział Chirurgii Planowej 501 579 429

 

 

10:00-14:00

  Oddział Chorób Wewnętrznych 501 576 453
  Oddział Neurologii 501 578 456
  Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii 501 580 273
  Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy 501 579 433

 

Powyższe działania spowodowane są obecną sytuacją epidemiologiczną COVID-19, która zobowiązuje nas do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom, ich rodzinom oraz personelowi Szpitala. Ułatwi to trudny czas pobytu pacjenta w Szpitalu.

 

 

Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach z dniem 03 sierpnia 2020 r. uruchomił Mobilny Punkt Pobrań (MPP) typu drive-thru. Jeśli jesteś w kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem, to:

 • 12-stego dnia kwarantanny możesz zrobić test.
 • Badanie możesz wykonać w Mobilnym Punkcje Pobrań zlokalizowanym przy Szpitalu Powiatowym im. Św. O. Pio w Sędziszowie Małopolskim, ul. Wyspiańskiego 14 - pod warunkiem, że:

- otrzymałeś wiadomość SMS oraz         

- masz własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami.

 

Mobilny Punkt Pobrań znajduje się w namiocie przy głównym wejściu i podjeździe do Szpitala, wjazd od strony Rynku. Obowiązuje telefoniczna rejestracja i umówienie się na konkretny dzień i godzinę pobrania wymazu we wszystkie dni tygodnia w godz. 7:00 – 9:00 pod numerem tel. 510 741 769.

 • Wymazy w MPP pobierane są we wszystkie dni tygodnia w godz. 7:00 – 9:00.

Uwaga! Na badanie zabierz dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.

 

We wskazanym terminie pobrania wymazu osoba przebywająca w kwarantannie:
1) podjeżdża pod MPP samochodem w maseczce i rękawiczkach,

2) zatrzymuje się przed nim - NIE WYSIADA Z NIEGO,
3) uchyla okno i czeka.
4) Na podstawie dowodu tożsamości personel medyczny weryfikuje tożsamość zgłaszającej się osoby,

5) następnie po zdjęciu maseczki pobierany jest wymaz. Całość procedury zajmuje ok. 10 minut.

6) Po pobraniu wymazu – pacjent odjeżdża samochodem.

 

Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez laboratorium.

 

W przypadku dodatniego (+) wyniku, skontaktuj się ze Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami.

 

 

Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach ogłasza nabór pracowników na stanowisko: pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania / higienistka szkolna do realizacji świadczeń w POZ - Higiena Szkolna.

Forma zatrudnienia - do uzgodnienia. Zapraszamy osoby chętne do pracy z dziećmi i młodzieżą. Oferujemy atrakcyjną pracę i możliwość rozwoju. 

 

Kontakt: Pielęgniarka Przełożona - tel. 516 492 160,  17 2231 717.

 

 

koronawirus3akoronawirus3b

 

 

Lista podmiotów (oddziałów zakaźnych)   udzielających świadczeń opieki zdrowotnej związku z przeciwdziałaniem COVID-19 na terenie województwa podkarpackiego:

 • Dębica - Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Chorób Wątroby, ul. Krakowska 91, tel. 14 68 08 384,
 • Jarosław - Centrum Opieki Medycznej, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny z Pododdziałem Hepatologicznym i Ośrodkiem Leczenia WZW, ul. 3 Maja 70, tel. 16 624 51 19,
 • Jasło - Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny I WZW, ul. Lwowska 22, tel. 13 44 37 544,
 • Łańcut - Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. Z O.O., Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych Z Pododdziałem Hepatologicznym, ul.Ignacego Paderewskiego 5, tel. 17 224 02 56,
 • Mielec - Szpital Specjalistyczny Im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny I Chorób Wątroby, ul. Żeromskiego 22, tel. 17 78 00 391,
 • Przemyśl - Wojewódzki Szpital Im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, ul. Rogozińskiego 30, tel. 16 67 06 107
 • Sanok - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, ul. 800-Lecia 26, tel. 13 46 56 147.

Informacje opracowanie na podstawie materiałów Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ.

 

 

 

 

koronawirus teleporady

 

Lekarze specjaliści oraz POZ mogą udzielać teleporad

Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym. Powinni z nich w szczególności korzystać m.in. pacjenci poradni onkologicznej, kardiologicznej czy neurologicznej, już pozostający pod stałą opieką specjalistów i wymagający okresowej kontroli. 

 

Dzięki telewizycie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu.

 

Szanowni Pacjenci, w miarę możliwości prosimy o ograniczenie osobistego kontaktu i skorzystanie z konsultacji z lekarzem również za pośrednictwem telefonów, których numery dostępne są na zakładce Kontakt portalu internetowego ZOZ Ropczyce.

 

Harmonogram i wykaz numerów telefonów, na które należy dzwonić w sprawie teleporad:

Prosimy stosować się do zaleceń!

 

 

 

Teleporady dotyczące koronawirusa w przychodniach

 

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.

Konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta  mogą również przekazać Ci kontakt do placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), która udzieli teleporady medycznej.

 

Dzięki teleporadzie medycznej możesz otrzymać:

 • zalecenia
 • e-zwolnienie
 • e-receptę
 • sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność.

Teleporady medyczne:

 • ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa
 • ułatwiają izolację osób, które mogą zarażać wirusem innych
 • rozwiewają obawy, jeśli sytuacja jest niegroźna
 • skrócą czas oczekiwania na wizyty u lekarzy.

Więcej informacji na stronie: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

Informacje opracowanie na podstawie materiałów Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ.