ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ

W ROPCZYCACH

namiot1

 

W poniedziałek tj. 11 maja br. przed Szpitalem Powiatowym im. Św. O. Pio strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach rozłożyli namiot wojskowy o wymiarach 6x6 (m), który Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach pozyskał z Agencji Rezerw Materiałowych i odebrał z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia namiot ten będzie do triażu i separacji pacjentów. Izba Przyjęć Szpitala według tych zaleceń ma być zorganizowana w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na koronawirusa COVID-19 od innych osób przebywających na Izbie Przyjęć.

 

Ministerstwo Zdrowia zaleca, by szpitale wydzieliły trzy strefy przyjęć pacjentów. Czerwona ma dotyczyć pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem koronawirusa. W pomarańczowej, pracownicy mają zakładać i zdejmować środki ochrony osobistej. Strefa zielona ma być natychmiast przeznaczona dla pacjentów niezakażonych. Triaż pacjentów, w miarę możliwości ma odbywać się już w namiotach przed szpitalami. 

 

Szczegóły postępowania oraz opracowanie stosownej procedury określi Kierownik Izby Przyjęć wraz z Pielęgniarką Przełożoną i Pielęgniarką Epidemiologiczną tak, aby już od środy 13 maja zaczęła już w pełni funkcjonować i spełniać swoją rolę.

 

namiot2 namiot3 namiot4