Zespół Opieki Zdrowotnej

w Ropczycach

Szczepienia przeciw Covid

 

covid 19

 

Zespół Opieki Zdrowotnej informuje, że Szpital Powiatowy w Sędziszowie Małopolskim im. Św. O. Pio, przy ul. Wyspiańskiego 14, jest szpitalem węzłowym, wykonującym szczepienia przeciw COVID dla personelu własnego i zewnętrznych podmiotów medycznych.

 

 • Koordynator ds. szczepień przeciw Covid: Maria Cebula, tel. 510 741 769 
 • Kontakt mailowy w sprawie szczepień Covid: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

   

banner ramkowy szczepimysie

  

 

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko SARS-CoV-2 ruszy prawdopodobnie 15 stycznia tego roku. Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, procedura będzie prosta i bezpieczna.

Procesu rejestracji można dokonać na kilka sposobów:

 1. zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego,
 2. zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989);
 3. zapisać się przez Internetowe Konto pacjenta.

Po rejestracji pacjent dostanie e-skierowanie, a sam proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień.

Na szczepienie można będzie się umówić za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie, bezpośrednio w punkcie szczepień lub za pomocą infolinii.

 

Bezpośredni kontakt do punktu szczepień przeciwko COVID-19 w godz. 7:30 - 13:30:

 • 504 947 892 w Sędziszowie Małopolskim,
 • 517 365 564 w Ropczycach. 

 

Kiedy zgłosić się na szczepienie?

Po dokonaniu rezerwacji system wyśle do pacjenta wiadomość SMS z informacją o terminie i miejscu szczepienia. Kolejna wiadomość zostanie wysłana na dzień przed planowaną wizytą. Co ważne, pacjent od razu umawia się na dwie wizyty, celem przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki. Dzień przed drugim terminem ponownie dostanie wiadomość z przypomnieniem.

 
 
WAŻNE

Szczepienie przeciw SARS-CoV-2 jest dobrowolne i darmowe. Nie będzie możliwości samodzielnego zakupienia (otrzymania) szczepionki w aptece. Obecnie dopuszczony do użytku preparat musi być przechowywany w odpowiedniej, bardzo niskiej temperaturze.

Informacja o tym, że szczepienie się odbyło, będzie wprowadzona do e-karty szczepień, a sam pacjent otrzyma również zaświadczenie o szczepieniu.

 

tlo twitter 

 

 

 

Numer telefonu bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19:

 • 989 - dla osób dzwoniących z Polski,
 • 22 6262 989 - dla osób dzwoniących z zagranicy oraz dla abonentów operatorów nie obsługujących numerów specjalnych.

Dzwoniąc na infolinię, otrzymasz najbardziej aktualne i wiarygodne informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. W drugim etapie, po 15 stycznia, przez infolinię będzie można zapisywać się na szczepienie. Blisko 500 konsultantów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, będzie odpowiadało na pytania dotyczące zarówno organizacji szczepień, jak i kwestii związanych z samym podaniem szczepionek, między innymi: 

 • kto i kiedy może się zaszczepić?
 • w jaki sposób i gdzie będzie można zapisać się na szczepienie?
 • czy można zaszczepić się po przebyciu Covid-19?
 • jak przygotować się do szczepienia?
 • czy szczepionka jest refundowana?