Zespół Opieki Zdrowotnej

w Ropczycach

Get Adobe Flash player

 

rtg_010

Pracownie RTG

 • w Ropczycach (ul. Wyszyńskiego 54, parter,
  tel. 17 2231 726),
 • w Sędziszowie Młp. (ul. Wyspiańskiego 14, I piętro,
  tel. 17 2220 848)

wykonują zdjęcia w zakresie cyfrowej diagnostyki obrazowej .

 

Pracownie wykonują zdjęcia od poniedziałku do piątku w godzinach:

 • w Ropczycach  - od 7:30 do 17:30,
 • w Sędziszowie - od 7:00 do 19:00. Po godzinie 19:00 i w dni świąteczne wykonywane są zdjęcia z Izby Przyjęć, oddziałów szpitalnych i POZ Nocnej i Światecznej .

Wykonujemy rentgenogramy  z zakresu:

 • zdjęć zębowych,
 • zdjęć kostnych, urografii, jamy brzusznej itp.
 • zdjęć z wykorzystaniem środka kontrastowego.

W trosce o wysoki poziom naszych świadczeń prosimy o wypełnienie ankiety satysfakcji pacjenta DRiDO: Ankieta-Pracownia_RTG.pdf

 

 

Przygotowanie pacjenta do wykonania badań USG i zdjęć RTG kregosłupa lędźwiowego i jamy brzusznej:

 

Pacjent jest rejestrowany na ustalony termin. Zdjęcie wykonywane jest po odpowiednim przygotowaniu. O sposobie przygotowania pacjent jest informowany podczas ustalania terminu.

 

Wykonujemy zdjęcia od lekarzy mających umowę z NFZ oraz z prywatnych gabinetów odpłatnie (cennik). Rentgenogramy wykonywane są wyłącznie ze skierowaniem. Zdjęcia wymagające wcześniejszego przygotowania tj. kr. lędźwiowy , jama brzuszna i miednica umawiane są na terminy.

 

Zdjęcia wykonywane są metodą cyfrową. W porównaniu do zdjęć klasycznych znacznie skrócił się czas oczekiwaia na zdjęcie, wyeliminowane zostały błędy techniczne typu zły kontrast i rozmycie oraz artefakty co nie było mozliwe przy zwykłych zdjęciach.

Mamy możliwość wykonania zdjęć w różnych pozyjach dogodnych dla pacjenta,  robimy także zdjęcia przyłóżkowe. Zdjęcia opisywane są przez radiologa w dobrze wyposażonym w dwa specjalistyczne monitory gabinecie. Wysokiej klasy sprzęt sprawia, że lekarz  diagnozujący otrzymuje bardzo dobry materiał diagnostyczny do analizy, co sprzyja trafnym opisom. Pacjent po badaniu dostaje płytę CD/DVD, którą może otworzyć w każdym komputerze. Archiwizacja komputerowa sprawiła, że nie ma problemu z odzyskaniem zdjęcia w przypadku zagubienia. Na życzenie pacjenta za dodatkową opłatą 20 zł możliwy jest wydruk zdjęć na folii.