Zespół Opieki Zdrowotnej

w Ropczycach

Pracownie diagnostyczne

 

kafelek diagnostykaDiagnostyka stanowi jedną z najważniejszych dziedzin współczesnej medycyny - dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu i badań laboratoryjnych możliwe jest wczesne wykrycie i wyleczenie wielu groźnych chorób. W ZOZ Ropczyce zapewniamy szeroki zakres badań diagnostycznych od prostych analiz laboratoryjnych, przez bardziej skomplikowaną diagnostykę ambulatoryjną jak EKG czy endoskopia, po zaawansowane badania tomografii komputerowej.

 

Badania diagnostyczne wykonujemy w pracowniach:

 • pracownia gastroskopii i kolonoskopii,
 • pracownia prób wysiłkowych,
 • pracownia audiometryczna,
 • pracownia elektrokardiografii,
 • pracownia spirometrii,
 • pracownie USG, USG Doppler-duplex,
 • pracownia EMG (Mieści się na II piętrze szpitala w Sędziszowie Młp., obok Oddziału Neurologicznego. Zapisy do lekarza wykonującego badania pod nr tel. 17 2220 846.),
 • dział Radiologii i Diagnostyki Obrazowej (RTG i Tomografia Komputerowa),
 • laboratoria analityczne.

 

W ZOZ Ropczyce wykonywane są również odpłatne badania i inne usługi medyczne. Cennik tych usług zawarty jest w pliku: Cennik_uslug_medycznych.pdf.

 

 

 

W trosce o wysoki poziom naszych świadczeń prosimy o wypełnienie ankiety satysfakcji pacjenta:

Ankieta_oceny_zadowolenia_klienta_DDL.pdf

 

Pracownia Tomografii Komputerowej MCD Voxel w Sędziszowie Małopolskim zlokalizowane jest w budynku Szpitala Powiatowego im. Ojca Pio.
Pracownia wykonuje badania w zakresie diagnostyki chorób układu nerwowego, mięśniowo-szkieletowego w tym schorzeń kręgosłupa, a także chorób układów oddechowego i pokarmowego.

tk_008
Adres

MCD Voxel w Sędziszowie Małopolskim
ul. Wyspiańskiego 14
39-120 Sędziszów Młp.

 

Rejestracja
Tel: 17 7813 025,  17 2220 847
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Godziny otwarcia
8:00-16:00

 

Posiadamy dobrej jakości 8 rzedowy aparat  LIGHTSPEED ULTRA. Zapewniamy krótki czas oczekiwania na wykonanie badań oraz opis badania już 3 dni po badaniu. Badanie wykonujemy na podstawie skierowania od lekarza specjalisty. Posiadamy umowę z NFZ. Wykonujemy badania pacjantów ambulatoryjnych a  takze odziałowych.

 

Czytaj więcej: Tomografia Komputerowa

 

rtg_010

Pracownie RTG

 • w Ropczycach (ul. Wyszyńskiego 54, parter,
  tel. 17 2231 726),
 • w Sędziszowie Młp. (ul. Wyspiańskiego 14, I piętro,
  tel. 17 2220 848)

wykonują zdjęcia w zakresie cyfrowej diagnostyki obrazowej .

 

Pracownie wykonują zdjęcia od poniedziałku do piątku w godzinach:

 • w Ropczycach  - od 7:30 do 17:30,
 • w Sędziszowie - od 7:00 do 19:00. Po godzinie 19:00 i w dni świąteczne wykonywane są zdjęcia z Izby Przyjęć, oddziałów szpitalnych i POZ Nocnej i Światecznej .

Wykonujemy rentgenogramy  z zakresu:

 • zdjęć zębowych, pantomograficznych i cefalometrycznych,
 • zdjęć kostnych, jamy brzusznej itp.

 

W trosce o wysoki poziom naszych świadczeń prosimy o wypełnienie ankiety satysfakcji pacjenta DRiDO: Ankieta-Pracownia_RTG.pdf

 

 

Czytaj więcej: Pracownie RTG

endoskopia 02

 

Pracownia Endoskopii Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Małopolskim posiadała dwie pracownie z węzłem sanitarnym dla pacjentów. Sa one wyposażone w dwa nowoczesne zestawy do wykonywania badan endoskopowych firmy Olympus, w tym ostatnio zakupiony najnowocześniejszy zestaw Exera III składający się z procesora obrazu umożliwiającego wykonywanie badan w jakości HD, wideogastroskopu i wideokolonoskopu. Pracownia posiada także zaawansowany zestaw do zaopatrywania krwawień z przewodu pokarmowego - system specjalistycznych klipsów umożliwiających zaciśnięcie tkanek oraz elektrokoagulację firmy ERBE, która umożliwia koagulowanie (zatamowanie) miejsc krwawienia prądem w osłonie obojętnego gazu – argonu.

 

Pracownia nie prowadzi działalności ostrodyżurowej w zakresie hamowania krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego.

 

Posiadaliśmy również endoskopową myjnię firmy Olympus i drugą firmy CBC, które w sposób automatyczny i bezpieczny za każdym razem dezynfekują sprzęt endoskopowy przed badaniem. Całość wykonywanych badan archiwizujemy dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu firmy Olympus – istnieje możliwość zapamiętania oprócz wyniku badania także zdjęć oraz krótkich filmów wykonanych podczas endoskopii.

olympus3 olympus1 olympus2

 

Czytaj więcej: Pracownia Endoskopii