Zespół Opieki Zdrowotnej

w Ropczycach

 

Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach z dniem 03 sierpnia 2020 r. uruchomił Mobilny Punkt Pobrań (MPP) typu drive-thru. Jeśli:

  • jesteś w kwarantannie (od 12-stego dnia kwarantanny) lub
  • otrzymałeś e-Skierowanie na badanie przeciw Covid-19 wystawione przez lekarza rodzinnego

i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem, to możesz wykonać badanie w Mobilnym Punkcje Pobrań zlokalizowanym przy Szpitalu Powiatowym im. Św. O. Pio w Sędziszowie Małopolskim, ul. Wyspiańskiego 14, pod warunkiem, że otrzymałeś wiadomość SMS od systemu zarządzajacego. Uwaga: Otrzymany automatyczny SMS może być czasem mylący i nie zwalnia od konieczności telefonicznego umówienia się (opis poniżej). 


Mobilny Punkt Pobrań znajduje się w namiocie przy głównym wejściu i podjeździe do Szpitala, wjazd od strony Rynku. Konieczne jest zachowanie kolejności postepowania:

  • Telefoniczna rejestracja i umówienie się na konkretny dzień i godzinę pobrania wymazu
    - pod numerem tel. 510 741 769 od poniedziałku do piątku w godz. 11:0015:00.
  • Pobranie wymazu w MPP w umówionym wcześniej terminie - od poniedziałku do piatku od 16:00 - 18:00 oraz w soboty i niedziel.  w godz. 7:009:00.

W sprawie wyników testu proszę kontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Pod ww. numerem telefonu NIE są udzielane takie informacje.


 

Uwaga! Na badanie zabierz dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.

 

We wskazanym terminie pobrania wymazu udaj się do MPP (biały kontener koło budynku szpitala) w maseczce i rękawiczkach. Na podstawie dowodu tożsamości personel medyczny weryfikuje tożsamość zgłaszającej się osoby i po zdjęciu maseczki pobierze wymaz. Całość procedury zajmuje ok. 10 minut.

 

Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez laboratorium.

W przypadku dodatniego (+) wyniku, skontaktuj się ze Stacją Sanitarno Epidemiologiczną i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami.